آموزش فروش و بازاریابی

حساب‌شده خرج کنید.

علی درجزینی/ یکی از مواردی که به شما در تعیین بودجه‌بندی‌های‌تان کمک شایانی می‌کند، ثبت هزینه‌های روزانه‌تان است. بدون این مورد، شما قادر به برنامه‌ریزی صحیح مالی برای خود نیستید و بقیه‌ی راهکارها بی‌نتیجه خواهد ماند.
شما می‌توانید هر یک از هزینه‌های روزانه‌تان را یادداشت کنید(این امکان، در برنامک اندروید برای شما همراه گرامی قرار داده شده است).
با ثبت هزینه‌ها و تحلیل آن‌ها به صورت ماهیانه، می‌توانید به مدل رفتاری هزینه‌های‌تان پی ببرید. در واقع متوجه می‌شوید که بیشتر هزینه‌هایی که می‌پردازید، صرف چه مواردی و یا کدام یک از دسته‌بندی‌ها می‌شود. همچنین مشخص می‌شود که در کدام یک از دسته‌ها بیشتر علاقه دارید تا هزینه کنید. بنابراین، برای ماه‌های آینده، آسان‌تر و دقیق‌تر و با در نظر گرفتن علاقه‌تان، می‌توانید به بودجه‌بندی هر یک از دسته‌بندی‌ها بپردازید.

چگونه هزینه‌های ضروری و غیر ضروری را تشخیص دهیم؟

پس از تحلیل و بررسی هزینه‌ها، می‌توانید هزینه‌هایی را که به نظر خودتان غیرضروری هستند، حذف کنید. هزینه‌های غیر ضروری، هزینه‌هایی هستند که صرف مواردی می‌شود که مورد استفاده قرار نمی‌گیرند و یا بسیار کم استفاده می‌شوند. به طور مثال، برای خرید اشتراک اینترنت، می‌توانید به میزانی که نیاز دارید، هزینه کنید. یا اینکه سعی کنید برخی از کارهای خود را که امکان انجام آن به صورت اینترنتی وجود دارد، به صورت آنلاین انجام دهید. همچنین می‌توان هزینه‌هایی که صرف تجملات می‌شوند، کاهش داد و به حد اعتدال رساند.
برخی هزینه‌ها نیز قابل جایگزین کردن هستند؛ مانند استفاده مترو به جای تاکسی (به خصوص در ساعات شلوغی، این کار بسیار به‌صرفه‌تر و سریع‌تر است). یکی دیگر از راه‌های تشخیص هزینه‌های ضروری از غیرضروری این است که نیاز‌های اصلی و ضروری خود یا خانواده‌ی خود را بشناسید. این نیازها با توجه به اهداف‌تان، فعالیت‌های روزمره‌تان و کمبود‌هایی که به طور روزانه در زندگی خود احساس می‌کنید، مشخص می‌شوند. هزینه‌هایی که صرف این موارد می‌شود، در واقع هزینه‌های ضروری به شمار می‌آیند.

تمرین:

۱- هزینه‌های غیرضروری خود را در یکماه مشخص کنید.

۲- کدام یک از هزینه‌های خود را که ثبت نموده‌اید، می‌توانید با راه‌های کم‌هزینه‌تر جایگزین کنید.

۳- نیازهای اصلی و ضروری خود را متناسب با موقعیتی که دارید، لیست کنید.

منبع: کتاب “پلیس چهارراه هزینه‌ها شوید

ابرطلایی | آموزش فروش و بازاریابی


لطفاً برای تهیه اپلیکیشن “پنج حساب طلایی” روی تصویر زیر کلیک کنید:

آموزش فروش و بازاریابی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.